XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023 r.
 2. W tym tygodniu:
  09 – wspomnienie św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła
  14.09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  15.09 – wspomnienie NMP Bolesnej
  16.09 – wspomnienie świętych męczenników Kornelisza – papieża i Cypriana – biskup
 3. W środy po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
  a w sobotę ku czci NMP i św. Wojciecha.
 4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania będzie we wtorek o godz. 19.oo na plebanii. Zapraszam osoby, które z różnych powodów nie były bierzmowane. Po Mszy św. proszę by kandydaci do bierzmowania przyszli do zakrystii.
 5. I Komunia święta w naszej parafii będzie w III klasie. Spotkanie dla dzieci i rodziców będzie za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo.
 6. Przypominam, że przygotowanie do I Komunii i Bierzmowania powinno odbywać się w parafii. Proszę by dzieci i młodzież zgłaszali się na katechezę w parafii.
 7. W związku z dużym rachunkiem za wodę na cmentarzu został ustawiony pojemnik na wodę, a w dzisiejszą niedzielę będzie zbiórka na opłacenie tego rachunku.
 8. W każdy piątek o godz. 15.oo Droga Krzyżowa na Wzgórzu. Serdecznie zapraszamy.
 9. Adoracja w kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia będzie w środę 20 września o g. 19.oo.
 10. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego informuje, że trwa jeszcze nabór do Gdańskiego Seminarium Duchownego i zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia, są podane na stronie internetowej seminariumoraz kancelariach parafialnych na terenie archidiecezji gdańskiej.
 11. Chłopców, którzy chcą być ministrantami i dziewczęta, które chcą śpiewać w scholce proszę by zgłosili się po Mszy św. do ks. proboszcza.
 12. Festyn Integracyjny organizowany przez Dom Pomocy Społecznej na ul. Starogardzkiej będzie 16 września od godz. 11.oo. Program w gablocie. Serdecznie zapraszamy.
 13. Przed kościołem można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz dla dzieci wrześniowy numer „Małego Gościa”.