Duszpasterze


xkrzysztof2

Ks. Krzysztof Ziobro – proboszcz parafii i kustosz sanktuarium od 1988.07.15
Ks. Proboszcz urodził się 24 grudnia 1954 r., został wyświęcony na kapłana 20 stycznia 1980 r. i ustanowiony proboszczem w naszej parafii 15 lipca 1988 r. Możemy zdradzić, że Ksiądz Proboszcz bardzo lubi ciastka… ale ich nie je! Przepada również za sportami zimowymi, zwłaszcza hokejem.

 


xmarek

Ks. Kanonik dr Marek Czajkowski – pomoc duszpasterskaod 1992.07.01
Ks. Marek urodził się 2 października 1954 roku. Jest doktorem misjologii, którą wykłada w Gdańskim Seminarium Duchownym w Oliwie od 1993 roku. Został wyświęcony na kapłana 20 stycznia 1980 roku. Jest archidiecezjalnym referentem duszpasterstwa misyjnego oraz Dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Gdańskiej. W naszej parafii znalazł się w marcu 1992 roku. W latach 1987 – 1992 pracował na misjach w Kamerunie (Afryka zachodnia). Prowadził misję w Diang wśród trzech plemion afrykańskich. Natomiast w latach 2000 – 2001 prowadził w Kamerunie, jako rektor Wyższe Seminarium Duchowne.