Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2024 r.


Ogłoszenia Parafialne

 

 

 1. Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2024 r.
 1. Dziś Msze święte o godz. 8.oo, 10.30, 12.oo i 18.oo. W czasie Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Pobłogosławioną kredą zaznaczamy drzwi domów i mieszkań. Formuła tradycyjna to K+M+B 2024 od inicjałów Mędrców albo formuła C+M+B 2024 w nawiązaniu do Christus mansionem benedicat – Chrystus błogosławi mieszkanie. Użyte znaki „+” to znaki Krzyża Jezusa Chrystusa.
 2. Po Mszy św. o godz. 12.oo zapraszamy do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce. Można przynieść suchy chleb dla zwierząt (nie może być spleśniały). Proszę by dzieci przebrały się za Trzech Króli, aniołki lub pasterzy.
 3. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca, Rady Parafialnej, Klubu Seniora i sympatyków Rodziny Kolpinga odbędzie się w niedzielę 14 stycznia o godz. 15.oo.
 1. Msze św. w ciągu tygodnia będą o godz. 18.oo.
 2. Spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem będzie we wtorek o godz. 19.oo.
 3. Kolędy w tym roku nie będzie z powodu choroby księży. Błogosławienie rodzin będzie za tydzień na wszystkich Mszach świętych.
 4. Jutro niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, ale dekoracja i śpiewanie kolęd tradycyjnie pozostaje do 02 lutego.
 5. Dziś jest dzień modlitw w intencji misji oraz Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Taca jest przeinaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Pomódlmy się za misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gdańskiej.
 6. Dziękuję parafianom, którzy posprzątali cmentarz.
 7. Przed kościołem można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz styczniowy numer dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.