13 maja 2026. Dzień Matki Bożej Fatimskiej.
Właśnie wypełnia się Okres Wielkanocny, przed nami Wniebowstąpienie Pana Jezusa oraz Zesłanie Ducha Świętego. Dlatego blisko Niepokalanego Serca Maryi, jako uczniowie i misjonarze modliliśmy się w ważnych intencjach. Matka Boża Fatimska była obecna w małej kapliczce, w której od lat wędruje z rodziny do rodziny. Ale była z nami także w dużej figurze, którą przywieźliśmy wprost z Fatimy, z miejsca Objawień. I ta właśnie duża figura Maryi po raz pierwszy niesiona była wśród kwiatów przez Wojowników Maryi, którzy przybyli z rodzinami. Niesiona była na rzeźbionej przez górali podstawie z Zakopanego – Olczy. Wyśpiewaliśmy chwałę Matki Bożej w Jej Litanii, po czym, z Jezusem w Monstrancji ruszyliśmy na procesję wokół kościoła odmawiając różaniec. Parafianie nieśli zapalone świece, pięknie śpiewali pieśni Maryjne. Prosiliśmy Pana Boga szczególnie o dar Pokoju dla świata, za Kościół święty, za naszą Parafię wraz z młodzieżą bierzmowaną u początków jej Bożej drogi. O godzinie 18tej wszystkich nas zawierzyliśmy Miłosierdziu Bożemu we Mszy świętej.
Kolejne takie spotkanie 13 czerwca, serdecznie zapraszamy!



















