Wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej


13 maja 2026. Dzień Matki Bożej Fatimskiej.

Właśnie wypełnia się Okres Wielkanocny, przed nami Wniebowstąpienie Pana Jezusa oraz Zesłanie Ducha Świętego. Dlatego blisko Niepokalanego Serca Maryi, jako uczniowie i misjonarze modliliśmy się w ważnych intencjach. Matka Boża Fatimska była obecna w małej kapliczce, w której od lat wędruje z rodziny do rodziny. Ale była z nami także w dużej figurze, którą przywieźliśmy wprost z Fatimy, z miejsca Objawień. I ta właśnie duża figura Maryi po raz pierwszy niesiona była wśród kwiatów przez Wojowników Maryi, którzy przybyli z rodzinami. Niesiona była na rzeźbionej przez górali podstawie z Zakopanego – Olczy. Wyśpiewaliśmy chwałę Matki Bożej w Jej Litanii, po czym, z Jezusem w Monstrancji ruszyliśmy na procesję wokół kościoła odmawiając różaniec. Parafianie nieśli zapalone świece, pięknie śpiewali pieśni Maryjne. Prosiliśmy Pana Boga szczególnie o dar Pokoju dla świata, za Kościół święty, za naszą Parafię wraz z młodzieżą bierzmowaną u początków jej Bożej drogi. O godzinie 18tej wszystkich nas zawierzyliśmy Miłosierdziu Bożemu we Mszy świętej.

Kolejne takie spotkanie 13 czerwca, serdecznie zapraszamy!