Papież w maju poleca modlitwie ruchy i wspólnoty kościelne


W intencji przekazanej za pośrednictwem Światowej Sieci Modlitwy Papieża, Franciszek poleca pamięci przed Bogiem ruchy i wspólnoty kościelne. Są one owocem trwającej w Kościele od początku Pięćdziesiątnicy, kiedy to Duch Święty zjednoczył różne języki w wychwalaniu Boga i wyznawaniu tej samej wiary.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Ojciec Święty zwraca uwagę, że ruchy i wspólnoty kościelne są owocem Boskiej kreatywności, która tworzy różnice, ale równocześnie pozwala się wzajemnie rozumieć i tworzyć jedno.

 

 

„Ruchy kościelne są darem, są bogactwem w Kościele – wy jesteście tym bogactwem. Ruchy odnawiają Kościół dzięki swojej zdolności do dialogu w służbie misji ewangelizacyjnej. Codziennie na nowo odkrywają w swoim charyzmacie nowe sposoby ukazywania atrakcyjności i nowości Ewangelii. Jak to robią? Mówiąc różnymi językami. Wydają się one różnymi, jednak to kreatywność tworzy te różnice. Ale zawsze rozumieją się wzajemnie oraz dają się zrozumieć. I działają w służbie biskupów i parafii, aby uniknąć pokusy wycofania się do wewnątrz, co może być zagrożeniem, nieprawdaż? Pozostając zawsze w ruchu, odpowiadają na impulsy Ducha Świętego, na wyzwania, na zmiany dzisiejszego świata – podkreślił Papież. – Trwajcie w harmonii Kościoła, bo harmonia jest darem Ducha Świętego. Módlmy się, aby ruchy i wspólnoty kościelne odkrywały każdego dnia na nowo swoją misję, misję ewangelizacyjną, i aby oddawały własne charyzmaty na służbę potrzebom świata. W służbie.“

 

 

Źródło: vaticannews.va