I Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. I Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.
 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nowy cykl w Roku Liturgicznym pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 3. Od poniedziałku rozpoczynają się RORATY. Msze św. będą o godz. 6.30 od poniedziałku do czwartku, a w piątek i sobotę Msza św. o godz. 18.oo.
 4. Zachęcam do zrobienia sobie postanowień na czas Adwentu by lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.
 5. Zachęcam dzieci do zrobienia sobie lampionów i zapraszam na roraty.
 6. W tym tygodniu:
  12 – wspomnienie św. Mikołaja – Msza św. odpustowa u oo. Dominikanów o g. 12.oo.
  07.12 – wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła
  08.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 18.oo.
 7. Do chorych z komunią św. udamy się w I czwartek miesiąca przed południem.
 8. 12 grudnia we wtorek w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo proszę zaplanować sobie zajęcia tak by można było przyjść do kościoła i adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 9. Pan Organista roznosi opłatki wigilijne w naszej parafii.
 10. Przed kościołem można nabyć świece „Caritas” – małe po 10 zł, a duże po 20 zł. na pomoc dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.
 11. Dziękuję ks. Markowi Czajkowskiemu za prowadzenie Drogi Krzyżowej na Kalwarii p. Tomaszowi Jarońskiemu i Maciejowi Iglikowskiemu za wykłady o naszym patronie i naszej dzielnicy, p. Karolowi Żabińskiemu za poprowadzeniu spaceru po naszej dzielnicy, Siostrom za modlitwy w godzinie miłosierdzia i wykład o działalności Sióstr w naszej parafii, p. Irenie Jakubowskiej za wykład „Św. Wojciech w ikonografii”, a uczestnikom tych spotkań za włączenie się w modlitwę i dyskusję.
 12. Jednocześnie zapraszam w niedziele o godz. 12.oo na przywitanie relikwii Świętego Wojciecha i Msze św. po której będzie inscenizacja wykupienia ciała naszego patrona. Od godz. 14.oo na modlitwy przy relikwiach do godz. 18.oo o której będzie Msza św. szczególnie dla przygotowujących się do bierzmowania i ich rodziców oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W poniedziałek o 6.30 Roraty i modlitwy przy relikwiach według ustalonego porządku do godz. 17.oo – Msza św. następnie przekazanie Relikwiarza do parafii św. Jana Bosko.
 13. Przed kościołem można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, nowy dwumiesięcznik „Historia Kościoła” oraz dla dzieci „Małego Gościa”.
 14. Do wieczności odeszła nasza parafianka
  śp. Łucja Siemaszko l. 71