XVI Niedziela Zwykła – 17.07.2022 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. XVI Niedziela Zwykła – 17.07.2022 r.
 2. W czasie wakacji Msze św. niedzielne będą o godz. 8.oo, 10.3o, 18.oo.
  Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.oo.
  Nabożeństwo ku czci miłosierdzia Bożego w środy po Mszy św. wieczornej,
  Nabożeństwo ku czci NMP i św. Wojciecha w soboty po Mszy św. wieczornej.
 3. W tym tygodniu:
  22.07 – święto Marii Magdaleny
  23.07 – święto św. Brygidy – zakonnicy Patronki Europy – odpust w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku. Msza odpustowa o godz. 15.oo.
 4. Bardzo proszę by rodzice dzieci będących na wakacjach w domu oraz wyjeżdżających na kolonie, obozy i wczasy zadbali o udział dzieci w Mszach niedzielnych
 5. W czasie wakacji i urlopów zachęcam do lektury Pisma św., prasy katolickiej i ożywienia praktyk religijnych (zapraszam na Msze św. w ciągu tygodnia).
 6. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni.
  7. Serdecznie zapraszamy do udziału w letnich wykładach i koncertach „Jarmarczne gadanie, czyli rozmowy o życiu”, które odbędą się w soboty: 30 lipca, 6 i 13 sierpnia o godz. 19.45 w sali multimedialnej przy bazylice Mariackiej w Gdańsku (wejście od ulicy Św. Ducha). Celem wykładów jest popularyzacja myśli filozoficznej podczas trwającego Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, który od wieków jest miejscem spotkania różnych prądów i stanowisk światopoglądowych. Podczas sobotnich spotkań zostaną przedstawione idee dominikanina św. Tomasza z Akwinu, hiszpańskiego egzystencjalisty Miguela de Unamuno oraz amerykańskiego filozofa religii Joshuy Seachris’a. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona (50 osób).
  8. Parafia po okresie próbnym stwierdziła, że zmieniła się wilgotność ścian oraz powietrza w kościele i zakupiła urządzenie do usuwania wilgoci kapilarnej HS 27.
  9. 28 lipca z Bazyliki Mariackiej wyrusza Piesza Pielgrzymka z Gdańska na Jasną Górę.
  Zapisy na pielgrzymkę przez Internet lub na trasie.
  10. Pomódlmy się o dobrą pogodę na czas urlopów i dla rolników.
  11. Przed kościołem można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”,
  oraz wakacyjny numer dla dzieci „Małego Gościa”.