Święto Patronalne Archidiecezji Gdańskiej ku czci Świętego Wojciecha oraz 12. rocznica Ingresu Księdza Arcybiskupa do Archikatedry Oliwskiej


K O M U N I K A T

Święto Patronalne Archidiecezji Gdańskiej

ku czci Świętego Wojciecha

oraz 12. rocznica Ingresu Księdza Arcybiskupa

do Archikatedry Oliwskiej

 

Zbliża się uroczystość patronalna ku czci Świętego Wojciecha, która w tym roku wpisuje się w trudny czas epidemii. Z oczywistych względów nie możemy przeżywać jej na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku ani jak co roku pielgrzymować pieszo do naszego Archidiecezjalnego Sanktuarium.

 

Zapraszamy zatem do duchowej łączności z Archikatedrą Oliwską, gdzie znajdują się relikwie naszego Świętego Patrona, który w 997 roku ochrzcił lud Gdańska. Mszy Świętej Odpustowej w niedzielę, 26 kwietnia br., o godz. 11.30 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, który zawierzy całą archidiecezję opiece i wstawiennictwu Świętego Wojciecha. Liturgia transmitowana będzie na stronie Gościa Gdańskiego.

 

Podczas Eucharystii będziemy modlić się również w intencji Metropolity Gdańskiego, który dokładnie tego dnia będzie przeżywał 12. rocznicę Ingresu do Archikatedry Oliwskiej. W całej archidiecezji w modlitwie wiernych należy dodać okolicznościowe wezwanie oraz odmówić modlitwę za Księdza Arcybiskupa (teksty w kalendarzu liturgicznym).