Odpust Świętego Wojciecha 2017


Zaproszenie na Święto Patronalne Archidiecezji Gdańskiej

Już niedługo będziemy przeżywać Święto Patronalne Archidiecezji Gdańskiej oraz jubileusz 25-lecia powstania naszej archidiecezji i metropolii. Zapraszamy serdecznie na Uroczystą Mszę Świętą sprawowaną z tej okazji na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku pod przewodnictwem Przedstawiciela Ojca Świętego Franciszka – Arcybiskupa Salvatore Pennacchio – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce – w niedzielę 7 maja o godz. 12.00. Zapraszamy […]Czytaj więcej »

PRACE PORZĄDKOWE PRZYGOTOWUJĄCE PARAFIĘ DO ODPUSTU I 25-LECIA ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ

Prace porządkowe i remontowe przygotowujące Parafię do odpustu św. Wojciecha i 25-lecia Archidiecezji Gdańskiej trwają. Dzieje się wiele i w szybkim tempie. Przeprowadzono remont muru wokół kościoła, zmodernizowano boisko i zniknęła górka ziemi. Powstał parking przed plebanią. Trwa porządkowanie Wzgórza Św. Wojciecha, naprawiono barierki. Wszystko to dzieje się dzięki zaangażowaniu Parafian którzy w czynie społecznym […]Czytaj więcej »

Słowo Metropolity Gdańskiego

SŁOWO METROPOLITY GDAŃSKIEGO Z OKAZJI 25. ROCZNICY UTWORZENIA ARCHIDIECEZJI I METROPOLII GDAŃSKIEJ   Umiłowani bracia i siostry! W tym roku pragniemy podziękować Bogu za reorganizację struktur Kościoła w Polsce dokonaną na mocy decyzji Świętego Jana Pawła II zawartej w bulli apostolskiej „Totus Tuus Poloniae Populus” z dnia 25 marca 1992 roku. Głównym celem reorganizacji przeprowadzonej przez […]Czytaj więcej »