FESTYN INTEGRACYJNY na wzgórzu św. Wojciecha


W sobotę 17.09 odbył się w naszej Parafii coroczny Festyn integracyjny z Domem Pomocy Społecznej w Gd-Maćkach przy współpracy Szkoły Podstawowej Nr 40. Rozegrano także tradycyjny mecz piłki nożnej o Puchar Prezesa Rodziny Kolpinga który wygrała drużyna Naszej Parafii. Rozgrywano także mecze piłki nożnej między drużyną PDPS Maćki a Szkołą Podstawową nr 40.
Pogoda nam dopisała, świeciło słońce dlatego zabawa była znakomita.
W trakcie Festynu miała miejsce ważna uroczystość patriotyczna: posadzenie dębu pamięci dla uhonorowania aspiranta Policji Państwowej Jana Kołkowskiego zamordowanego w 1940r. przez NKWD w Twerze.
Poza tą uroczystością działo się działo … p. Kasia z SP 40 przygotowała fantastyczny występ z dziećmi, byli Policjanci z pokazem, przyjechała karetka ratunkowa Harcerskiej Grupy Ratowniczej „ALFA” przeprowadzili pokaz z krótkim instruktażem udzielania pierwszej pomocy, na sygnale przyjechali strażacy i zrobili wielką pianę która była jak zawsze na festynie wielkim HITEM programu. Pracownicy PDPS przygotowali wiele stoisk z atrakcjami dla dzieci i dużych dzieci (dorosłych), smaczne ciasta, leczo, chleb ze smalcem, grill, grochówka z kuchni polowej, malowanie twarzy, jazda na koniach i strzelanie do tarczy z karabinków ASG i wiele wiele innych atrakcji że trudno wymienić. WSZYSTKIM ZA WSZYSTKO SERDECZNIE Z SERCA DZIEKUJEMY.